Xiaomi Bootloader Kilidi Açma

1- Telefondaki Adımlar:

  1. Telefonun Ayarlar > Telefon Hakkında bölümüne girip MIUI sürümüne 8 kere basıyoruz, geliştirici seçenekleri açılacaktır.
  2. Ayarlar > Ek ayarlar > Geliştirici seçenekleri bölümüne girip “MI Kilit Açma/Durumu” seçeneğine giriyoruz.
  3. Bir uyarı çıkabilir, onaylıyoruz. Karşımıza “Hesap Ekle” butonu geliyor. Hesap ekle butonuna basıyoruz ve Mi hesabı başarıyla eklendi uyarısını gördüğümüzden emin oluyoruz. Eğer “Hesap eklenemedi” veya Hata kodu -1 gibi hatalar alıyorsanız Mi hesabınıza giriş/çıkış yapıp tekrar deneyin.
  4. NOT: Hesap eklendikten sonra sonra telefonu sıfırlamayın, Mi hesabından çıkış yapmayın ve tekrar tekrar hesap ekle kısmına girmeyin.

Bilgisayar Adımları:

  1. Telefon adımlarını başarıyla bitirdiğimizden emin olduktan sonra; Mi Unlock Tool’u winrardan direkt olarak C:/ dizinine çıkarın. Bu Mi Unlock Tool’un cihazınızı görmeme sorununu ortadan kaldıracaktır.
  2. Telefonunuzu kapatın ve “ses kısma + güç” tuşlarına basılı tutarak Fastboot moduna alın.
  3. Mi Unlock programını açıp telefona giriş yapılmış olan hesapla programa giriş yapıyoruz. Telefonu bilgisayarımızın USB portuna bağlıyoruz
  4. Programda “phone connected” yazınısını görmeniz gerekiyor. Aşağıda bulunan Unlock butonuna ardından gelen uyarı butonlarına onay verin.
  5. Eğer işlemleri doğru ve ilk defa yaptıysanız program size bootloader kilidinin açılmadığını mesajını verir. Büyük ihtimalle 168 saat olarak bir bekleme süresi verir.
  6. Bekleme süresi boyunca cihazı Normal bir şekilde kullanmaya devam etmeniz gerekiyor. Üstte de belirttiğim gibi bir daha Mi Kilit Açma Durumu bölümüne girmeyin, telefonu Formatlamayın ve Mi hesabından çıkış yapmayın. Belirtilen süre bilgisayar adımlarının 2. adımından sonraki işlemleri tekrar uygulayarak bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

Author: Songazi